Cyklinowanie parkietu: Przywracamy utracony blask podłogom drewnianym

Podłogi drewniane od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów. Za ich wyborem przemawiają liczne walory użytkowe i estetyczne. Odpowiednio pielęgnowane skutecznie opierają się próbie czasu, zapewniając wysoki komfort użytkowania na długie lata. Jednym z zabiegów, dzięki którym możemy przedłużyć żywotność podłóg drewnianych jest cyklinowanie parkietu.

Cyklinowanie parkietu polega na zdarciu wierzchniej powłoki drewna – niejednokrotnie pokrytej lakierami i innymi środkami zabezpieczającymi – w celu odsłonienia świeżej deski. Wraz z wierzchnią warstwą drewna z podłogi usuwane są zarysowania oraz pozostałe uszkodzenia mechaniczne.

Cyklinowanie pozwala również na usunięcie z podłogi wcześniejszych wymalowań i przywrócenie deskom naturalnego koloru. Dzięki temu po cyklinowaniu i wykończeniu preparatami ochronnymi podłoga znowu wygląda jak nowa.

Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Firma Szlif Poznań od lat zajmuje się renowacją i konserwacją podłóg drewnianych. Klientom oferujemy profesjonalne usługi związane z cyklinowaniem i renowacją podłóg drewnianych w obiektach mieszkalnych i niemieszkalnych:

  • mieszkaniach,
  • domach,
  • obiektach konferencyjnych,
  • obiektach sportowych,

i wielu innych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który umożliwia nam kompleksową obsługę zarówno niewielkich, jak i bardzo dużych powierzchni.

W zależności do bieżącego stanu parkietu cyklinowanie wykonujemy od 3 do 5 razy, zmieniając przy tym gramaturę papieru ściernego. W ten sposób uzyskujemy pożądany efekt wizualny – świeżej, wolnej od uszkodzeń mechanicznych podłogi drewnianej, którą możemy wykończyć przy pomocy dowolnie wybranego środka zabezpieczającego.

Klientów zainteresowanych zleceniem cyklinowania parkietu zapraszamy do kontaktu. Nasz Zespół oceni bieżący stan podłogi i przygotuje indywidualną ofertę realizacji zlecenia.