Boiska sportowe w obiektach zamkniętych tradycyjnie wykonuje się z drewna. W zależności do obiektu spotykamy parkiety ułożone w cegiełkę lub jodełkę. To, co je łączy to wykonanie z naturalnego surowca o doskonałych właściwościach użytkowych. Jego podstawową zaletą jest możliwość renowacji boiska i przywrócenie podłożu pierwotnej estetyki i funkcjonalności.

Firma Szlif od lat specjalizuje się w kompleksowej renowacji boisk sportowych. Zależnie od bieżącego stanu parkietu możemy zaoferować:

cyklinowanie, lakierowanie jednokrotne lakierem podkładowym Bona Sportive Primer, lakierowaniu jednokrotnym lakierem Bona Sportive Finish, matowaniu międzywarstwowym, oczyszczeniu powierzchni, wymalowaniu trzech boisk z materiałem i lakierowaniu dwukrotnym lakierem Bona Sportive Finish

Usługi związane z renowacją boisk sportowych obejmują:

  • cyklinowanie,
  • wymianę uszkodzonych desek,
  • uzupełnienie fug,
  • wymalowania ochronne specjalistycznymi lakierami maki Bona.

Cyklinowanie boiska sportowego pozwala na oczyszczenie parkietu z uprzednich wymalowań ochronnych, jak również wymalowań kolorowych wyznaczających linie boiska (tradycyjnie tego typu wymalowania nakładano na wcześniej lakierowany parkiet, dlatego ulegały szybszej degradacji). Wraz z wierzchnią warstwą drewna z parkietu usuwamy widoczne uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu podłoga po cyklinowaniu prezentuje się jak nowa.

Oczyszczony parkiet należy zabezpieczyć. Do zabezpieczenia boisk sportowych wykorzystujemy lakiery marki Bona. Ich wybór to gwarancja skutecznej ochrony parkietu przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Obok wymalowań ochronnych świadczymy również usługi związane z wytyczaniem linii boisk sportowych.

Renowacja boisk sportowych: Kompleksowa obsługa na każdym etapie realizacji inwestycji

Jako profesjonalny dostawca usług z zakresu renowacji parkietów drewnianych zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji. Współpracujemy w tym zakresie z klientami biznesowymi, jak również placówkami oświatowymi. Dyrektorom szkół doradzamy w kwestiach związanych z doprecyzowaniem potrzeb placówki w kontekście obowiązkowej procedury przetargowej. Zapraszamy do kontaktu.

Opis materiałów na których obecnie pracujemy

Lakier opracowany specjalnie drewnianych podłóg sportowych. Wspaniałe właściwości poziomujące i długi czas otwarcia sprawiają, że jest łatwy w aplikacji na dużych powierzchniach. Spełnia wymogi dwóch najczęściej stosowanych standardów podłóg sportowych wewnątrz pomieszczeń: EN 14904:2006 oraz DIN 18032:2.

Unikalny lakier nawierzchniowy polecany przez FIBA dla powierzchni, na których rozgrywane są mecze na najwyższym poziomie. Był stosowany w licznych obiektach, w których odbywały się Mistrzostwa Świata i Igrzyska Olimpijskie w koszykówce.


GŁÓWNE ZALETY

Wysoka odporność na ścieranie i ślady po obuwiu
Perfekcyjnie zbilansowane tarcie
Łatwy w utrzymaniu
Wspaniale znosi zarówno pionowe, jak i poziome ruchy
Nadaje się do pokrycia wcześniej lakierowanych powierzchni*
Niska przepuszczalność wilgoci – łagodzi wpływ nagłych zmian w pomieszczeniu na podłogę

Bona Sportive Primer to 1-komponentowy lakier podkładowy na bazie wody do stosowania na podłogach drewnianych używanych, jako podłogi sportowe przed nałożeniem na nie lakieru Bona Sportive Finish. Powierzchnia staje się równiejsza, dodatkowo uwydatniony jest naturalny kolor drewna.

GŁÓWNE ZALETY

Opracowany specjalnie do używania z Bona Sportive Finish
Wysoka zawartość substancji stałych
Równa powierzchnia
Uwydatnia naturalny kolor drewna