Szczotkowanie: Celowe postarzanie podłóg

Celowe postarzanie podłóg drewnianych to zabieg estetyczny, którego celem jest uzyskanie określonego efektu wizualnego podkreślającego głębię i teksturę drewnianych powierzchni. Szczotkowanie wykonuje się we wnętrzach wykończonych w stylu prowansalskim i shabby chic. Prawidłowo przeprowadzony zabieg szczotkowania podłóg drewnianych pozwala na uzyskanie zamierzonego efektu wizualnego, przy jednoczesnym skutecznym zabezpieczeniu podłogi przed czynnikami szkodliwymi.

Zabieg szczotkowania wykonujemy w technologii Bona Brush Technology. Wybrana technologia pozwala na podkreślenie naturalnego charakteru drewna, a tym samym nadanie używanym podłogom drewnianym zupełnie nowego wyglądu. W połączeniu z szeroką gamą lakierów do parkietu Bona o różnym stopniu połysku szczotkowanie staje się jednym z atrakcyjnych i skutecznych sposobów na renowację podłóg drewnianych. Z jego zalet możemy korzystać w przestrzeniach mieszkalnych i niemieszkalnych. To wszystko za sprawą zastosowanych lakierów, które gwarantują skuteczna i trwałą ochronę drewna przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i nadmiernym wysychaniem desek. W celu uzyskania trójwymiarowego efektu podłogi polecamy natomiast wybór oleju kolorowego.

Dla kogo postarzanie podłóg Brush Technology?

Szczotkowanie podłóg polecamy Klientom, którzy poszukują świeżego pomysłu na używaną podłogę drewnianą. Technologia Bona Brush bardzo dobrze sprawdza się w przypadku różnych gatunków drewna oraz podłóg zniszczonych. Efekt, jaki uzyskujemy w wyniku celowego postarzania podłóg drewnianych bardzo dobrze maskuje drobne niedoskonałości desek, których nie byliśmy w stanie usunąć poprzez cyklinowanie czy szlifowanie podłogi.

Klientów zainteresowanych podkreśleniem naturalnego wyglądu podłogi drewnianej zachęcamy do kontaktu. Zapewniamy kompleksową obsługę, w ramach której przygotowujemy podłogę do szczotkowania, przeprowadzamy szczotkowanie i zabezpieczamy powierzchnię wybranym preparatem.

Szczotkowanie podłóg – REZYDENCJA SŁUPCA 170 m2

Prace rozpoczęto od dwukrotnego cyklinowania desek dębowych materiałem ściernym o gradacji 36/60. Następnym etapem było szczotkowanie cykliniarką i polerką Power

Tworzenie tekstury

Bona Brush Technology opiera się na drucianych nasadkach szczotkowych, które usuwają miękkie drewno spomiędzy twardszych włókien, podkreślając głębię i teksturę drewnianych powierzchni. Dzięki temu olej kolorowy może wniknąć między słoje i stworzyć dwuwymiarowy efekt oraz podkreślić naturalny wygląd drewna.

Sekwencje ścierania i szczotkowania, pozwalają uzyskać optymalny rezultat:

Powierzchnia główna

 


Krawędzie