Parkiety: Eleganckie podłogi drewniane na lata

Parkiety tradycyjnie wykonuje się z twardych gatunków drewna.

Najpopularniejsze, a zarazem najdroższe są parkiety dębowe. W warunkach domowych i obiektach użytkowych bardzo dobrze sprawdzają się również pakiety bukowe, klonowe czy egzotyczne. W odróżnieniu od innych systemów podłóg drewnianych parkiety układa się z litych deszczułek z wyprofilowanym frezem połączenia wpust-wypust. Wielkość deszczułek zależy od rodzaju parkietu i sposobu jego ułożenia.

Firma Szlif od lat specjalizuje się w układaniu parkietów i podłóg drewnianych.

W zależności od koncepcji wykończenia wnętrza parkiet możemy ułożyć w:

  • cegiełkę lub cegiełkę skośną,
  • drabinkę,
  • jodłę klasyczną lub klasyczną skośną,
  • jodłę podwójną lub podwójną skośną,
  • kwadraty,
  • kwadraty karo lub asymetryczne karo,
  • pasy krakowskie lub krakowskie dworskie.

Obok usług związanych z układaniem parkietów oferujemy również kompleksową renowację podłóg drewnianych. Wykonujemy cyklinowanie parkietów, szlifowanie podłóg oraz wykonawstwo wymalowań ochronnych.

Pracujemy z wszystkimi popularnymi systemami ochrony podłóg drewnianych – lakierujemy, wykonujemy olejowanie, woskujemy. W razie potrzeby możemy doradzić najbardziej korzystny dla danego wnętrza sposób zabezpieczenia podłogi przed czynnikami szkodliwymi.

Parkiety: Poznań i okolica

Usługi związane z układaniem parkietów realizujemy na terenie miasta Poznań i okolicy. Posiadamy bogate doświadczenie w montażu podłóg drewnianych w różnych systemach. To pozwala nam jeszcze lepiej odpowiadać na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania inwestorów. Współpracujemy z klientami biznesowymi i indywidualnymi. Osoby zainteresowane ułożeniem parkietu lub ofertą usług związanych z renowacją podłóg drewnianych zachęcamy do kontaktu. Zapewniamy bezpłatną wycenę usługi.