Szlifowanie podłóg drewnianych: Regeneracja starych podłóg i parkietów

Podłogi drewniane niezmiennie od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Decydując się na renowację podłogi w kamienicy lub starym domu pod warstwą innych systemów wykończeniowych możesz natknąć się na oryginalną podłogę drewnianą. Parkiet lub deski, nierzadko wymalowane grubą warstwą kolorowej farby. W obu przypadkach podłodze możesz przywrócić dawną świetlność, a aranżacji mieszkania nadać swoisty charakter. Jednym z zabiegów, któremu bezwzględnie należy poddać zaniedbaną podłogę drewnianą jest szlifowanie.

Szlifowanie podłóg drewnianych to zabieg, który ma na celu przygotowanie opracowywanej powierzchni do wykończenia, np. lakierowania. Zabieg polega na usunięciu wierzchniej warstwy materiału wraz z wszelkimi znajdującymi się na niej zanieczyszczeniami i uszkodzeniami. W zależności do stanu podłogi oraz tego, jak została uprzednio zabezpieczona zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie – aż do odkrycia świeżego drewna. Należy przy tym pamiętać, że surowe drewno jest szczególnie podatne na zanieczyszczenia, w związku z czym wymaga szybkiej impregnacji. W tym celu możemy wybrać z szerokiego wachlarza preparatów zabezpieczających – lakierów, olejów, wosków.

Szlifowanie podłóg drewnianych: Kompleksowa obsługa inwestycji

Klientom zainteresowanym przeprowadzeniem renowacji podłogi drewnianej oferujemy kompleksową obsługę. Nasze usługi obejmują:

  • szlifowanie podłogi,
  • prace naprawcze (wymiana desek, uzupełnianie fugi, szpachlowanie większych uszkodzeń),
  • wymalowania ochronne.

Standardowo parkiety zabezpieczamy produktami marki Bona. Ich wybór to gwarancja skutecznego zabezpieczenia drewna przed czynnikami szkodliwymi, przy jednoczesnym uzyskaniu powierzchni o wysokich walorach estetycznych. Oferujemy również możliwość wykończenia podłogi w innym, wybranym systemie. Zapraszamy do kontaktu. Zespół Szlif z przyjemnością przygotuje indywidualną ofertę w odpowiedzi na Twoje potrzeby i oczekiwania. Współpracujemy z klientami biznesowymi i prywatnymi, obsługujemy powierzchnie niezależnie od metrażu i przeznaczenia.