Podczas montażu drewnianej podłogi potrzebujesz kleju, który będzie odpowiedni do konkretnego zadania. Kluczem jest dobór odpowiedniego połączenia siły i elastyczności w celu uzyskania idealnej podstawy.

Bez względu na rodzaj podłoża, wilgotność i nierówności, Bona zapewnia wszystkie potrzebne narzędzia, od podkładów i wylewek po wysokiej klasy kleje. Ciągłe badania i rozwój w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem i nieustannym dialogiem z parkieciarzami sprawiają, że jesteśmy liderem w zakresie klejów i rozwiązań dotyczących mocowania podłóg.

Krok po kroku

Montaż podłogi drewnianej, bez względu na to, czy w postaci desek, czy paneli, jest za każdym razem zupełnie nowym zadaniem, które wymaga dokładnego i obszernego planowania. Należy upewnić się, że podłoga będzie miała zapewnioną swobodę wykonywania naturalnych ruchów związanych z sezonowym rozszerzaniem i kurczeniem się materiału. Wykonując poniższe kroki, osiągniesz pożądany efekt końcowy.

Sprawdź stan podłoża

Kluczem do osiągnięcia zadowalającego i długotrwałego rezultatu jest ustalenie, czy podłoże jest w dobrym stanie technicznym. Należy również stosować się do lokalnych norm i przepisów. Istnieje nieograniczona liczba podkładów i konstrukcji podpodłogowych. Wszystkie łączy jednak to, że muszą być suche, twarde, stabilne, równe i czyste. Poświęć trochę czasu na zapewnienie odpowiedniego stanu podłoża – warto!

Przygotowanie podłoża

Jeśli podłoże nie spełnia co najmniej jednego z wyżej wymienionych warunków, Bona ma w swojej ofercie produkty, które rozwiążą problem. Tak jest niezależnie od tego,  czy potrzebujesz bariery antywilgociowej, wylewki lub wydajnej maszyny do szlifowania w celu przygotowania podłoża. Upewnij się, że stosujesz produkty zgodnie z ich instrukcjami aplikacji.

Montaż podłogi drewnianej

Montaż podłogi drewnianej przy użyciu najlepszego odpowiedniego kleju.

Montaż płyt OSB
Montaż jodełki węgierskiej
Montaż desek
Pomiar wilgotności drewna