Prace parkieciarskie rozpoczęto od pomiarów wilgotności betonu, powietrza, parkietu jak również temperatury posadzki i twardości betonu. Wszelkie pomiary były w normie
Sprawdzając stan posadzki zauważono nieprawidłowości w równości betonu. Użyto w tym celu w niektórych pomieszczeniach gruntu firmy Thomsit R 777 jak również masy samopoziomującej Thomsit DD, którą można wyrównywać podłoże od 0,5 do 5 mm.
Tak przygotowane podłoże pozostawia się na czas 14-tu dni, celem odparowania zawartej w jastrychu wilgoci. Następne prace polegały na zagruntowaniu posadzki gruntem firmy SLC Primer CS celem wzmocnienia przyczepności i zmniejszeniu chłonności podłoża. Po upływie doby przystąpiono do roztrasowania wzoru parkietu, po czym przyklejono środek wzoru parkietu na klej firmy SLC Gutoid PARKIETT S1.
Dwa dni później przycięto parkiet wzdłuż do ścian do 45 cm. Użyto do tego listw i zagłębiarki firmy Festoll. Aby podkreślić bordiury położono deskę o szerokości 15 cm z drewna Merbau, a drabinkę wykonano z dębowych lamelek ułożonych w cegiełkę regularną. Wyjątkiem była sypialnia, której środek wyłożono drewnem grabowym.
Po 14-stu dniach przystąpiono do cyklinowania papierami o ziarnistości 36,60,80,120.
Następnie przycięto listwy przypodłogowe piłą ukośną firmy Festoll przy pomocy której można uzyskać idealne (bez szczelinowe) połączenia niezależne od rodzajów kątów.
Ostatnim etapem prac było odpylenie podłoża i polakierowanie parkietu firmy SLC Siloflex UNISTAT.
Po upływie 12 godzin polerowano polerką firmy Colombus papierami o granulacji 220. Po odpyleniu parkietu naniesiono następną warstwę lakieru. Przed naniesieniem trzeciej warstwy cały proces powtórzono po raz drugi.