Raport z budowy

Szkoła Gimnazjalna nr 21

Generalny wykonawca MARBUD Mariusz Oleksy
Podwykonawca „SZLIF”
Powierzchnia 404 m2
Termin wykonania 2004-04-05 , 2004-04-17

Prace rozpoczęto od zerwania parkietu na całej długości sali wzdłuż okien i w dużej części końca sali. Parkiet ten został uszkodzony z przyczyn pożaru sali gimnastycznej.

W następnym etapie zerwano parkiet z końca sali aby uzupełnić zerwany z całej długości boiska. Nie obyło się bez drobnej reperacji konstrukcji podłogi sportowej.

Na miejscu zerwanych lamelek z końca sali o wymiarach (22x50x450) ułożono parkiet (22x55x450) , z tego powodu iż nie można było dostać parkietu o tych samych wymiarach. Uniknięto widocznych różnic wymiarów parkietów.
Następnie parkiet został zeszlifowany po skosie na krzyż papierami o granulacji 24 i 36.

Po usunięciu starej nawierzchni lakieru i nierówności rozpoczęto cyklinowanie parkietu wzdłuż lamelek papierami o ziarnistości 60 , 80 , 120.

Podłogę następnie odpylono i naniesiono lakier gruntujący Capon. Na drugi dzień naniesione zostały linie boisk farbą akrylową Dulux . Farba której użyto do malowania lini boisk nie mogła wchodzić w reakcje niepożądane (rozpuszczenie , zważenie się itp.) z lakierami wcześniej jak i później użytymi.

Następnie polakierowano powierzchnię lakierem nawierzchniowym „Domalux”. Na drugi dzień zamontowano listwy przypodłogowe o wymiarach 3,5 x 5 cm, po czym całość polerowano , odpylono i polakierowano po raz drugi lakierem Domalux. Przed naniesieniem trzeciej warstwy lakieru proces polerowania i odpylenia powtórzono.